19 maja 2014

Patchwork of thirteen

Ostatnie kilka tygodni to maj, który bardziej przypomina mi listopad. Mnóstwo deszczu i wszechogarniająca szarość oddaliły słoneczną perspektywę wakacji. Właśnie skończyłam jedną z najdziwniejszych książek , jakie kiedykolwiek miałam w rękach. Napisana przez prezydenta Kielc i jego przyjaciela dziennikarza "Małgorzata idzie na wojnę" to opowieść o dziwnej miłości z czasów Piłsudskiego. Ukochany odchodzi za marszałkiem, a dziewczyna w ślad za nim- aby go zabić! Sięgnęłam także po inną książkę tym razem z serii "co zawsze chciałam przeczytać, ale byłam za mała". Weronika już postanowiła umrzeć, ale nie umarła, zobaczymy co z tego będzie. 
Zostawiam was ze zdjęciami kolorowych wypieków, przepięknej broszki, której nie zdążyłam kupić i najpiękniejszego budzika, jaki kiedykolwiek widziałam.
Ciężkie chmury zbierają się znowu nad miastem. Uwielbiam burzę!

The last few weeks resembled me May turned into sad November. Continual rain and overwhelming greyness made summer holidays distant, really distant. I found myself reading books and have just finished one especially intriguing. "Małgorzata idzie na wojnę", written by the President of Kielce and his   friend, journalist, is a story if a strange love form Piłsudski's times. Boyfriend is off to the war and the woman after him - to kill. I have also started  'weronika postanaeia unrzec". The woman in question has already decided to die and did not, we'll see the results soon. There I leave you with the photos of sweet cupcakes and beautiful brooch that I finally haven't bought and the most beautiful clock I have ever seen.
Black clouds gathering over the dark sky. I love storms!

 

 
grafika Joanny Biskup-BrykczyńskiejPiknik pod wiszącą skałą!

4 komentarze:

 1. Thanks for your lovely comment hon!

  Kisses from London,
  Alena | meet me stylish

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka wydaje być się ciekawa :) U mnie w miejscowości też ostatnio była burza i równie nie ukrywam, że bardzo za nią przepadam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie pogoda jest przepiękna i teraz naprawde przypomina lato! :) "z najdziwniejszych" to moim zdaniem stwierdzenie pozytywne. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książek nie znam, ale na pewno je przeczytam.

  OdpowiedzUsuń